Chilihead - forum fanów ostrej kuchni
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Lipiec 31, 2014, 06:21:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: da się kupić Habanero?  (Przeczytany 54216 razy)
Koza
Początkujący
**

« : Styczeń 11, 2007, 17:09:53 »

Witam,

Wydaje mi się, że Habanero jest najbardziej kultuwą z papryk, w związku z tym, chciałem spytać, czy wiecie gdzie można nabyć takie cudo w świeżej postaci? Ewentualnie suszone?

Z góry dzięki za informacje!

Pozdrawiam,
Koza

PS. Najlepiej gdzieś w Warszawie.
Spq
Stały użytkownik

« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2007, 21:16:35 »

Koza zdaje mi sie że w warszawie nie ma tej papryki. Chyba ze znajdziesz jakis specjalny sklep. Jak tak to chetnie skorzystam. ;]

Koza
Początkujący
**

« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2007, 21:49:34 »

A gdzie indziej można kupić?:> Bo ja mobilna jednostka jestem i może mógłbym zahaczyć...

Pzdr,
Koza
Spq
Stały użytkownik

« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2007, 00:11:08 »

Gdzie indziej to nie wiem. Ja sam jestem z warszawy i nie widzialem jeszcze tej papryczki w tym miescie... Co najwyzej mozna kupic nasiona z ostrejkuchni.pl... Eh

taube
Początkujący
**

« Odpowiedz #4 : Luty 25, 2007, 18:06:40 »

wlasnie, wlasnie trzeb kupic nasiona i sadzic:) ja juz powoli planuje hodowle kilku gatunkow, czekam tylko na ocieplenie i troche wiecej slonca
Spq
Stały użytkownik

« Odpowiedz #5 : Marzec 16, 2007, 12:02:57 »

Ja zasadzilem habanero wszoraj w szklarni dziadka. W szklarni jest nawet cieplej niz w domu wiec powinno byc dobrze. Dostalem nasionka od turkow wiec Koza nie wiem gdzie nadal mozna kupic a wszystkie wysiałem.

yatsec
Użytkownik

« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2007, 10:22:44 »

Habanero nie widziałem ale jak ktos zobaczy w Wawie to niech da znaka. Jedyną jaka kupilem swiezą to byla popularna juz thai chili.
Koza
Początkujący
**

« Odpowiedz #7 : Sierpień 11, 2007, 20:32:49 »

No i miałem okazję spróbować chili Habanero, Thai oraz Fatalii nie ze słoika, puszki czy suszonej tylko świeżej! A gdzie? U bratanków Węgrów. Jakby ktoś jechał na wakacje do Budapesztu albo przez Budapeszt to mogę dać namiar na sklep gdzie zastałem te 3 rodzaje.

Generalnie najbardziej przypadło mi do gustu to Fatalii - pachnie jak cytryna. Thai to jak nasze Cayenne z cienszą skórką a Habanero to kiler który super komponuje się na kanapce.

No to tyle chwalenia się, życzę udanych łowów i czekam na info gdzie można w Polsce kupić Habanero:D

Pozdrawiam,
Koza
Bartolome
Użytkownik

« Odpowiedz #8 : Sierpień 20, 2007, 19:50:26 »

Tez spróbowałem habanero, dostałem z usa (tak, tak od cioci z ameryki  Uśmiech) jak zjazdem polowe z gniazdem nasiennym to było wtedy trochę za dużo jak na moja kondycje aż musiałem się napić mleka (czyli poddałem się Smutny ), w smaku nietypowa ciężko do czegoś porównać ale smaczna.
Natas
Początkujący
**

Ostra jak sama kapsaicyna :D

« Odpowiedz #9 : Październik 13, 2007, 20:23:50 »

kumpel mi właśnie powiedział, że w gdańsku jest taki jakiś sklepik z nasionkami czy coś tam takiego Uśmiech
nie wiem nie byłam właśnie też sie zainteresowałam gdzie można kupić i dowiedziałam sie wlasnie o gdansku
jak bede wiedziec cos jeszcze to powiem
narazie tyle Uśmiech

C18H27NO3
-sam szatan się spali xD
Spq
Stały użytkownik

« Odpowiedz #10 : Listopad 23, 2007, 00:44:24 »

O ciekawe. Jak bede w gdansku to sie zabiore za szukanie... Ale to szukanie igły w stogu siana. ;/

Shadow
Użytkownik

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 08, 2009, 16:08:05 »

Piotr i Paweł, BlueCity, Warszawa. Zestaw papryk:
-Scotch Bonnet, Habanero, Fresno, Rawit, Santa Fe, Thai Chili, Dutch Cilii
Cena:10,75
Kraj pochodzenia:Holandia
Masa
Nowy
*

« Odpowiedz #12 : Maj 27, 2009, 11:56:03 »

Wrocław  -> jest w makro habanero;jalapeno i ten mix z Holandii
pavlak
Moderator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #13 : Maj 27, 2009, 12:54:25 »

Jak jest w jednym makro to pewnie i we wszystkich, a to dobra wiadomość dla mnie.
Akurat skończyły mi się habanero po wczorajszej kolacji, także trzeba zapasy podbudować. Z resztą jalapeno też się przyda.
W jakich opakowaniach sprzedawali? I za ile PLN?
bandzos
Nowy
*

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 03, 2009, 10:28:02 »

Witam wszystkich (pierwszy mój post:)

Gdzieś pod koniec grudnia kupiłem w makro ten "holenderski" zestaw. Plastikowe opakowanie, w środku jeszcze karteczka z rysunkami papryczek i ich ostrością w skali 1-10. O tym mówicie?

Jeśli tak to kupując warto się dokładniej przyglądnąć każdemu opakowaniu bo nie wszędzie jest habanero. Papryczek z tego co pamiętam było okołu 7-10, cena ok. 10zł.
Smakowo każda była ciekawa ale niestety ostrością habanero troszkę się zawiodłem. Dlatego nie jestem pewien na ile to prawdziwe habanero a na ile jakaś "przemysłowo-holenderska" Uśmiech odmiana.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!