Chilihead - forum fanów ostrej kuchni
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Grudzień 21, 2014, 04:16:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Mini szklarnia - gdzie kupić, albo jak zrobić ?  (Przeczytany 20852 razy)
Shadow
Użytkownik

« : Marzec 16, 2010, 16:57:34 »

Witam !
W związku z tym, że musze chronić swoje małe sadzonki chilli przed kotem, chce zaopatrzyć się w jakaś mini-szklarnie na parapet.
Kiedyś miałem cos takiego i sprawowało się bardzo dobrze, ale teraz niemoge tego znaleźć w żadnym skepie Smutny

Wie ktoś gdzie w warszawie dostane szklarnie tego typu, lub z jakich materiałów ją wykonać ? Głównie chodzi mi o te plastikowe okienka.

Pozdrawiam
pavlak
Moderator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #1 : Marzec 16, 2010, 18:35:10 »

sprawdź w OBI, ale tak naprawdę to jest zdjęcie produktu z IKEI, także uderzaj tam

ewentualnie coś takiego, bardzo podobne

http://www.sklep.smartoys.pl/szklarnia-ziolowa-bio-3251.html
jkwiatek
Początkujący
**

« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2010, 18:36:13 »

Szklarnia na parapecie będzie chyba za bardzo podkręcała wilgotność i słońce
Przeciw kotu ja bym dał jakąś siatkę metalową, szklarnia Ci na parapecie nie potrzebna a i wykonanie tańsze
pavlak
Moderator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2010, 18:42:09 »

można osłonić od strony okna agrowłókniną, dzięki czemu potrzebne światło będzie docierało do roślin, ale osłoni je przed za dużym natężeniem
wilgotność może być problemem, wyjściem byłaby uchylona klapa z wietrzeniem
sta666
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #4 : Marzec 16, 2010, 18:48:08 »

Takie rzeczy to tylko w ERZE Mrugnięcie , a poważnie to spróbuj w Castorami, nomi, obi itp. Często mają jakieś szklarnie, szklarenki na balkon i nie tylko.
Chociaż jak widzę konstrukcja nie jest jakaś skomplikowana, więc raczej sam sobie zrobisz, a dużo nie wydasz. Polecam(nie wiem czy miałeś szkło), ale kupić pleksi lub pleksi podobne, trochę desek i masz szklarenkę. Podstawę (dół, góra) skręcasz na konfirmaty, możesz zrobić szczebelki(mocować na klej montażowy, lub gwoździki) i do nich przymocować okienka z pleksi, albo w podstawie wydrążyć szczelinę i zrobić wsuwane okienko(szczebelki nie będą potrzebne). Od góry konstrukcja(taka jak podstawa) na zwykłe zawiasy z okienkiem z pleksi. Jeżeli masz problem ze zrobieniem rowka do wsunięcia pleksi, możesz nawiercić dziury w pleksi i przykręcić bezpośrednio do drewna).
Narzędzia:
Wiertarka, minimum dwa wiertła do drewna(chyba, że masz do konfirmatów), wyrzynarka(chyba, że potniesz bezpośrednio w sklepie), młotek, dłutko, chęci Mrugnięcie
Koszt takiej szklarenki  -
pleksi (20 zł), konfirmaty, elementy mocujące, zawiasy (10 zł) , deseczki sosnowe w zależności od długośći np.2100mm*40mm*25mm (9zł), szczebelki sosnowe 1000mm około 2zł, klej montażowy (nie musisz jak używasz gwoździków) 30zł , lakierobejca, lub jakiś lakier ochronny (15-20zł). Pomijając lakierowanie i klej montażowy = +-50zł
a satysfakcja 100%

Shadow
Użytkownik

« Odpowiedz #5 : Marzec 16, 2010, 19:45:09 »

Dobra, tak więc w piątek jade do obiego, rozejrzę sie czy nie maja tam gotowych szklarenek, jeśli nie to sam sobie taką sprawie sposobem takim, jak mówił sta666  Mrugnięcie
Ciężko będzie tylko zrobic te rowki. Jako podłoge dam pręciki jakieś na stałe, albo jak sie uda ten rowek zrobić, to taki "wysuwany ruszt", jak miałem w tej oryginalnej szklarence.
burn_dat
Zaawansowany użytkownik

su-wasti

« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2010, 13:03:49 »

Takie rzeczy to tylko w ERZE ...
a ja slyszalem "era szuka frajera" Mrugnięcie
a co do tematu, nie taniej bedzie kupic wysokie akwarium?

keepin (always) fire burnin www.drgreen.zapytania.com
pavlak
Moderator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2010, 16:51:00 »

no raczej nie, bo akwarium nie wychodzi taniej Mrugnięcie
burn_dat
Zaawansowany użytkownik

su-wasti

« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2010, 19:55:48 »

a co powiesz na mini namiot foliowy?

Shadow
Użytkownik

« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2010, 21:27:45 »

Tez moze byc, jak najbarziej. Tylko jak taki zrobic ?
burn_dat
Zaawansowany użytkownik

su-wasti

« Odpowiedz #10 : Marzec 26, 2010, 00:50:50 »

...Kiedyś miałem cos takiego i sprawowało się bardzo dobrze, ale teraz niemoge tego znaleźć w żadnym skepie...
a co zrobiles z zeszloroczna?

... Głównie chodzi mi o te plastikowe okienka...
folie tunelowa naciagnac jesli Ci szkielet zostal, jak nie to trzebaby zrobic, a wtedy zalzy od Ciebie czy wolisz wigwam czy iglo Mrugnięcie

Shadow
Użytkownik

« Odpowiedz #11 : Marzec 26, 2010, 15:28:28 »

No niestety, zeszłoroczna szklarenka została zniszczona i już jej niestety niemam.

Kształt może być w sumie dowolny, byle mieściło sie na sporym parapecie.
sta666
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2010, 20:51:49 »

To ja już nie wiem. Chcesz coś łatwego, to może spróbuj tak:
Belkę drewnianą na 4 części, 2 deski lub 4 - zbij z tego odpowiedniej długości (jak Ci pasuje na parapecie) na kształt stołu, lub ramkę jak akwarium i całość obij folią (sezonową lub 2 sezonową) i masz najprostrzą na świecie szklarenkę za grosze. Łatwiej się nie da  Mrugnięcie

Rusty
Użytkownik

« Odpowiedz #13 : Marzec 27, 2010, 09:39:49 »

True;)

Born in Flames
pavlak
Moderator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #14 : Marzec 27, 2010, 10:49:03 »

no i jak nie zabierzesz się za to ZARAZ to już niedługo nic się nie zmieści, bo wszystkie chili zaczną się rozrastać  Spoko
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!